Про лікувальні властивості трав знає багато людей. Адже не секрет, що деякі рослини мають настільки багато користі для організму, що їх використовують в фармакології. І особливу увагу привертає розторопша. Ви можете ознайомитися з особливостями її прийому за посиланням https://violapharm.com/vse-pro-roztoropshi-koryst-i-protypokazannya, а також дізнатися, в яких лікарських формах вона випускається та кому її можна вживати. Ми ж розглянемо головні властивості цієї рослини.
Чим корисна розторопша
Ця колюча рослинка має яскраво-рожеві квітки та досить поширена на території України. Вона має досить багато корисних мікроелементів в своєму складі, через що її і використовують в лікувальних цілях.
Зокрема, в ній є різні мікро- та макроелементи, вітаміни A, E, F, K, а також групи В. При цьому в одному грамі рослини міститься 16,6 мг кальцію, 9,2 мг калію, 0,08 мг заліза, 4,2 мг магнію, 1,16 мг цинку, 0,1 мг марганцю, 0,15 мг хрому, 0,09 мг йоду, 22,9 мг селену та 22,4 мг бору.
Але найбільшу фармакологічну популярність розторопша отримала завдяки наявності в ній силімарина. Це компонент, який вважається одним з найсильніших гепатопротекторів. Саме тому досить часто ліки на основі розторопші призначені саме для печінки, адже вони допомагають при інтоксикаціях, гострих і хронічних станах, цирозі печінки, післягепатитних станах.
Також олія розторопші містить в собі не тільки вітаміни, але й поліненасичені жирні кислоти Омега 6 та Омега 9. А сама рослина відрізняється наступними лікувальними властивостями:
- усунення запальних процесів;
- антиоксидантна та імуномодулююча дія;
- підтримка гормонального балансу;
- підтримка організму після проходження курсу хіміотерапії та променевої терапії;
- покращення імунітету;
- корекція стану організму при постійному впливі токсичних речовин.
Що потрібно знати про прийом розторопші
В якості лікарського засобу використовуються плоди цієї рослини. В основному, вона призначається для нормалізації роботи печінки та органів травлення. Але її не можна вживати при:
- порушеннях роботи нервової системи та психіки;
- під час загострення хронічних захворювань;
- якщо в організмі підвищений рівень фосфору;
- вагітності або кормлінні малюка.
Також не можна призначати засоби на основі цієї рослини дітям до трьох років.
Незважаючи на свої лікарські властивості, розторопшу потрібно вживати обережно. Тому перед цим слід звернутися до лікаря та проконсультуватися з ним. Лише в цьому випадку можна говорити про користь для організму від цієї рослини.