Від якості повітря в приміщенні залежить самопочуття людини. І якщо воно недостатньо зволожене, можливий розвиток респіраторних захворювань, а також нам буде некомфортно. Саме тому в квартирі чи будинку прийнято використовувати зволожувач повітря, спеціальний прилад для створення комфортного мікроклімату. Розберемося, як правильно обрати таке обладнання.
Якими бувають зволожувачі повітря
Сьогодні виробники пропонують різноманітні види зволожувачів. Вони мають різні особливості та переваги.
З гарячою парою
Вони працюють на принципі «гарячого» випаровування. В них вода нагрівається та починає випаровуватись природним чином. Зволожування повітря відбувається стерильною парою. Завдяки високій продуктивності, прибори часто встановлюються в спеціалізованих приміщеннях.
Особливості таких зволожувачів:
- дуже прості в використанні;
- можливість використання водопровідної води;
- зволоження стерильною парою;
- малошумність;
- висока продуктивність.
Класичні
Такі типи зволожувачів працюють за принципом холодного випаровування. В них воду наливають у спеціальний бак, після чого вона потрапляє на випарні елементи. Серед їх переваг виділяють наступне:
- економічність;
- легкість в використанні;
- безпека, адже пар не буде гарячим;
- безшумна робота;
- можливість використовувати водопровідну воду.
Зволожувач має відносно невисоку продуктивність, але гарно підходить для звичайних квартир чи будинків.
Ультразвукові
Це досить популярні зволожувачі, які мають гарні показники роботи та можуть використовуватися в різноманітних сферах. Вони працюють практично безшумно, економічно споживають електроенергію та обладнані гіростатом, який автоматично контролює рівень вологості в повітрі.
Серед переваг ультразвукових зволожувачів:
- малий рівень шуму;
- невисоке споживання електроенергії;
- контроль роботи, висока продуктивність.
Ці зволожувачі мають систему вимкнення за відсутності води, також вони можуть працювати в приміщеннях з вологістю понад 60%.
Правила вибору зволожувачів
Якщо ви хочете правильно обрати зволожувач, на сайті eco-servis.com.ua представлені кращі моделі, які допоможуть вам підтримувати комфортний мікроклімат в будинку. При цьому враховуйте наступні фактори:
- об’єм резервуара приладу;
- тип приміщення – невелика квартира, будинок, спеціалізований заклад;
- потужність, від якої залежить якість зволоження;
- тип керування – механічне, з панеллю керування, сенсорними кнопками;
- система контролю рівня зволоження.
Для побутового використання може підійти ультразвуковий чи класичний зволожувач. Таке обладнання легко підтримує мікроклімат. А ось моделі з гарячою парою стануть гарними варіантами для роботи в спеціальних приміщеннях.