Сучасні спортивні моделі годинників – найкращі помічники для людей, які ведуть активний спосіб життя, стежать за своїм здоров’ям і займаються спортом. Їхній вибір зараз дуже великий, оскільки мода на спорт та відповідні образи з кожним роком тільки зростає. У цій статті ми розглянемо основні аспекти, на які варто звернути увагу під час вибору.
Беріть до уваги конкретні види активності
Насамперед важливо задуматися про цілі, для яких використовуватиметься аксесуар. Адже спортивні годинники можуть бути як універсальними, так і такими, що більше підходять для конкретних активностей.
Для бігунів корисною може бути функція хронометра або секундоміра, завдяки яким є можливість точної фіксації часових відрізків або загального тренування. Завдяки цьому можна планувати тренування, відстежувати прогрес та аналізувати результати.
Якщо ви займаєтеся плаванням, вибирайте модель із високим ступенем водонепроникності (від 100 метрів та вище). Любителям гірських походів, альпінізму та лижних видів спорту рекомендується вибирати варіант з такими функціями:
- альтиметр;
- барометр;
- компас.
Такий годинник, наприклад Skmei 1418, допомагає орієнтуватися на місцевості, відстежувати висоту та погодні умови. Для занять фітнесом та кросфітом важливі функції відстеження серцевого ритму, спалювання калорій, часу відпочинку та виконання вправ. У будь-яких активностях не зайвим буде наявність GPS-трекера. З його допомогою можна відстежувати місцезнаходження та подолану відстань.
Вибирайте надійність та міцність
Активний відпочинок і спорт завжди пов’язані з ризиком того, що годинник може зазнавати ударів та механічних впливів. Тому краще вибирати із моделей, корпус яких здатний витримувати інтенсивні навантаження. Відмінним вибором буде аксесуар із титану, карбону або полімерів – ці матеріали дуже міцні та зносостійкі, але водночас досить легкі. Всі ці параметри мають, наприклад, моделі Awarder 032 і 033. Придбати їх можна тут.
Особливу увагу слід приділити склу. Адже цей компонент конструкції найбільш «тендітний» та вразливий. Високим рівнем надійності відрізняються сапфірові стекла, але й коштують вони дорожче. Компромісним варіантом у плані ціна-якість можна вважати Hardlex – в його основі стандартне мінеральне скло, на яке нанесено спеціальний захисний шар.
Важливим моментом є ударостійкість. Особливо для тих, хто займається екстремальними видами спорту. За цим критерієм краще вибирати з моделей, що пройшли відповідні тести та оснащені додатковим амортизуючим захистом механізму. Визнаним лідером у цьому сегменті є лінійка G-Shock від Casio.
Питання комфорту
Якщо ви плануєте носити годинник постійно, обов’язково слід потурбуватися про його зручність. Найбільше значення, у цьому плані, мають вага та розмір. Легкі та компактні моделі менше відчуваються на зап’ясті та не заважатимуть при активних рухах рукою. Однак надто маленькі екземпляри можуть бути незручними для зчитування інформації із циферблата.
Ремінець повинен бути міцним, гнучким та стійким до впливу поту та вологи. Популярні матеріали – силікон, гума, текстиль та нейлон. Ці матеріали забезпечують комфорт та довговічність, а також легко чистяться. Якщо обрали модель з датчиками (наприклад, пульсометром), переконайтеся, що ремінець добре регулюється по довжині. Прилягання до зап’ястя має бути щільним та комфортним. Це важливо для точного вимірювання серцевого ритму та запобігання подразненню шкіри.