Як створити вдома спортивний куточок для дитини так, щоб бюджетно, але надійно, безпечно й ефективно? На якому обладнанні дитині буде дійсно цікаво тренуватися? Фаворит серед спортивних тренажерів – шведська стінка дитяча. Її обожнює і малеча, і підлітки, і дорослі за її багатофункціональність та простоту використання. Мабуть, це один з небагатьох тренажерів, на якому не набридає займатися, адже щоразу можна придумати нову вправу або ускладнити попередню додатковим спорядженням. І тепер перед батьками постає нове питання: що врахувати при виборі шведки? З якого вона має бути матеріалу і наскільки важливим є наповнення? Спробуємо розібратися з цими та іншими питаннями.
Які бувають види шведських стінок для дітей
Найпростіша конструкція тренажера – драбина. Вона легко монтується, займає мінімум простору у квартирі й на неї можна начепити різне додаткове обладнання, таке як канат, кільця, баскетбольне кільце – все, що зробить тренування корисними та цікавими. Не забувайте враховувати, на яку максимальну вагу розрахована та чи інша модель.
Величезний попит мають дитячі шведські стінки Г-подібні й Т-подібні. В першому варіанті у верхній частині класична драбина має з одного боку коротенький рукохід, тому й нагадує літеру “Г”, а Т-подібна має міні-рукоходи з двох сторін. Складнішою і габаритнішою є П-подібна модель: між двома драбинами у верхній частині кріпиться рукохід, тож конструкція немов повторює літеру “П”.
В кожного з цих варіантів є свої особливості, різна ціна шведської стінки, тож вибирайте з урахуванням вільного простору в приміщенні, побажань дитини й бюджету.
Що варто знати про матеріал
Комбінована, металева чи дерев’яна шведська стінка для дитини – на якому варіанті зупинитися? В даному питанні потрібно врахувати кілька моментів:
- вік користувача;
- використання навісного обладнання;
- де встановлювати шведську стінку.
Дерев’яна шведка: класика для розвитку фізичних можливостей
Модель з дерева – ідеальне рішення для дітей віком до 12 років. Вона екологічно чиста, забезпечує хороше зчеплення з руками, що мінімізує ризик травмувань. Дитяча дерев’яна шведська стінка завжди виглядає стильно і сучасно та може не просто вписатися, а доповнити інтер’єрний задум. Конструкція може бути пофарбованою, лакованою або не мати ніякого покриття.
Сучасні виробники пропонують виконання моделей в різних розмірах, кольорах та з найрізноманітнішим наповненням. Шведка з дерева не розрахована на велику вагу додаткового обладнання, тож не підійде для використання турніків, брусів і іншого обладнання. Дерево боїться вологи, тому краще не встановлювати на кухні, у ванній кімнаті.
Комбінована та металева шведська стінка
Шведка з металу розрахована на великі навантаження, на неї можна начепити різне навісне обладнання: бруси, турніки, боксерську грушу та інше. Такий варіант чудово підходить для підлітків та дорослих. Металева шведська стінка – конструкція, яка повністю виготовлена з металу, вона міцна, довговічна та стійка до механічних пошкоджень, вологи, вигорання. До недоліків відносять поручні, на яких можуть ковзати руки під час тренувань, але спортивні рукавички або спеціальні накладки виправлять ситуацію.
Конструкція комбінованої шведської стінки поєднує метал та дерево. Це можуть бути металеві опори й перекладини з дерева. Також міцна і таку модель часто вибирають для дітей різної вікової категорії: вона витримує великі навантаження і можна начепити різне спортивне обладнання.
Де купити шведську стінку від виробника для дітей? На сайті українського виробника Interatletika представлений широкий вибір моделей для дітей та дорослих з відповідними сертифікатами та гарантією. Вибирайте надійне спортивне обладнання, яке гарантуватиме безпеку і прищеплюватиме любов до спорту.