Сьогодні цукровий діабет є дуже поширеною хворобою. Він ділиться на два типи та має власні особливості. Але обидва вони спричинені внутрішніми порушеннями вуглеводного обміну та потребують чіткого контролю рівня цукру в крові та його зниження за необхідності. І саме в такому випадку необхідні цукрознижуючі препарати, прийом яких строго контролюється лікарем. Також вони підбираються індивідуально, з врахуванням особливостей організму людини.
Які препарати для зниження рівня цукру існують
Незалежно від того, який тип діабету спостерігається, важливо приймати ліки, що нормалізують рівень цукру в крові. Лише в цьому випадку можна бути впевненими в підтриманні свого організму. Існує чітка класифікація таких препаратів:
- тіазолідиндіони – їх приймають на постійній основі;
- з похідними сульфонілсечовини – препарати необхідні для правильного вироблення гормонів;
- сенситайзери – досить сильні ліки, які підходять не всім та мають багато протипоказань;
- меглітініди – такі інгібітори також підбираються індивідуально та мають ряд протипоказів;
- інкретиноміметики – гормональні засоби нового покоління, які активізують природні процеси вироблення інсуліну.
Важливо знати, що препарати, які знижують рівень цукру в крові, необхідні для екстреної допомоги. Тобто, всі вони швидко діють та дозволяють ліквідувати приступ. В інакшому випадку можлива інсулінова кома.
Коли потрібні цукрознижуючі препарати
Їх випускають в декількох формах – таблетки, капсули чи розчини для ін’єкцій. Підбираються в залежності від того, наскільки зручно пацієнту буде їх приймати. Зокрема, комусь легше прийняти таблетку, а для когось буде кращим варіантом укол, який діє дуже швидко. Завдяки тому, що існують різні дозування таких ліків, то можна легко підібрати саме той варіант, який потрібен.
Цукрознижуючі препарати використовуються тоді, коли є симптоми підйому цукру в крові:
- різкий та безпричинний голод;
- прискорене серцебиття, почуття тривоги, панічні атаки;
- блідість, запаморочення, слабкість;
- головний біль;
- неуважність, погіршення зору, неможливість думати.
Вчасно прийнявши цукрознижуючі препарати, можна зберегти життя та здоров’я людини. При цьому важливо постійно відслідковувати рівень глюкози в крові. І при перших ознаках її підйому необхідно прийняти ліки. Але вони повинні бути підібрані лише лікарем, який враховує особливості організму та розвитку хвороби.